ATRAKCJE W OKOLICY

Skrzyczne 1257 m n.p.m.

Najwyższy szczyt w grupie górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich w Polsce. Jako najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego Skrzyczne należy do Korony Gór Polski.

Plac św. Jakuba

Najmłodsza atrakcja Szczyrku. Plac św. Jakuba położony ściśle w centrum miasta obok deptaku nad Żylicą. W lato idealny do wypoczynku dla turystów, zimą zaś gratka dla amatorów jazdy na łyżwach.

Amfiteatr „Skalite“

Położony zaraz obok kompleksu skoczni narciarskich Skalite, amfiteatr to działająca przez cały rok scena, na której przez kilka lat zdążyły się pojawić już gwiazdy, które skutecznie rozgrzały publiczność górskiego kurortu.

Stoki narciarskie

W Szczyrku znajdują się liczne stoki narciarskie, także każdy pasjonat zimowych szaleństw znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Idealne miejsce dla osób kochających przyrodę. Cisza, spokój, piękne widoki. Park zachęca wieloma szlakami które dostarczą wiele niezapomnianych chwil i satysfakcji ze zdobytych szczytów.

Deptak nad Żylicą

Ścieżka pieszo-rowerowa rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta i biegnie wzdłuż brzegu rzeki Żylicy, przez Centralny Ośrodek Sportu aż do Buczkowic. Przemieszczając się po deptaku można podziwiać m.in. Amfiteatr Skalite i kompleks skoczni narciarskich Skalite oraz skorzystać z wielu atrakcji.

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do pobytu u nas.
Do każdego gościa podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Nasza lokalizacja

Willowa 6, 43-370 Szczyrk

Zadzwoń do nas

603 220 039, 33 817 87 52

Napisz do nas

magdalenkaszczyrk@op.pl

® 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone